Fransız şarkıcı, Efsane Dany Brillant Çeşmelileri çoşturdu

Dany Brillant

Çeşme Festivali’nin ikinci gününde festival sahnesi, caz ve Akdeniz müziğinin büyüleyici sesi olan Tunus asıllı Fransız sanatçı Dany Brillant’a ev sahipliği yaptı.

Başkan Ekrem Oran’dan Açıklamalar

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, festivalin ruhuna vurgu yaparak, “Çeşme’de kültür ve sanatın çıtasını yükseltmeye devam edeceğiz. Atatürk’ün izinde, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak bu yolda ilerlemekte kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Dany Brillant
Dany Brillant

Festivalde Müzik Dolu Anlar

Festivalin ilk gününde müzikseverler, Fransız sanatçı Enrico Macias’ın eşsiz performansıyla buluştu. İkinci gün ise, Dany Brillant’ın etkileyici performansıyla Çeşme Amfi Tiyatro’da unutulmaz anlar yaşandı. Brillant, hareketli şarkılarıyla seyirciyi coştururken, slow şarkılarıyla da duygusal anlar yaşattı.

Dany Brillant
Dany Brillant

Çeşme Festivali’nden Diğer Etkinlikler

Festivalin programı zengin içerikleriyle dikkat çekiyor. “Çalgiya İzmir” müzik grubu, Balkan kökleriyle yaşadığı coğrafyanın müziğini sahneye taşıdı. Festivalin devamında, Arap ve Akdeniz ezgilerinin modern caz ve klasik müzikle harmanlandığı Rabih Abou-Khalil sahne alacak. Ege’nin güçlü sesi, festivalin renk katan isimlerinden biri olacak.

Festivalin Kapanışı

Festivalin son gününde, Salut de Smyrne Aya Haralambos sanatseverlerle buluşarak, farklı dillerdeki notaların dansını sahneye taşıyacak. Festivalin büyük finali ise Flamenko’nun dünyaca ünlü ismi Chico & the Gypsies ile yapılacak. Bu büyüleyici grup, Çeşme Amfi’de unutulmaz bir kapanışa imza atacak.

21-24 Eylül Çeşme Festivali programı
21-24 Eylül Çeşme Festivali programı

Sonuç

Çeşme Festivali, sanatın ve müziğin birleştiği, uluslararası sanatçıların ve yerel yeteneklerin bir araya geldiği büyük bir etkinlik olarak hafızalarda yer edecek. Bu yılki tema “Akdeniz” ile Çeşme, bir kez daha kültür ve sanatın kucaklaştığı, birbirinden değerli sanatçıları ağırlama gururunu yaşadı.

Bir yanıt yazın

*