Hayatın Anlamı Kitap Projesi kapsamında okullarda okuma saatlerine katılımlar devam ediyor

Çeşme ilçesinde eğitimin kalitesini artırmak ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatılan “Hayatın Anlamı Kitap” projesi, büyük bir ilgi gördü. Kaymakam Mehmet Maraşlı’nın önderliğinde, bu projede öğrencilere de kitap okuma saatleri ayırılarak, okumanın ve öğrenmenin keyfini çıkarmaları hedefleniyor.

Okullarda “20 Dakika Kitap Okuma” Etkinliği

Bu projenin en dikkat çeken uygulamalarından biri, okullarda yapılan “20 dakika Kitap Okuma” etkinliği oldu. Çağdaş Yaşam Ovacık İlkokulu bu etkinliğe ev sahipliği yaptı, Kaymakam Maraşlı da öğrencilerle birlikte bu etkinliğe katılarak kitap okuma sevgisini paylaştı.

Çeşme Kaymakamlığı tarafından yürütülen Hayatın Anlamı Kitap Projesi kapsamında Çağdaş Yaşam Ovacık İlkokulu’nda yapılan okuma etkinliğine Kaymakam Mehmet Maraşlı, Proje Koordinatörü Arzu Güleryüz Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Can ve öğrenciler katıldılar.

Öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuyan Kaymakam Maraşlı, bu etkinlikle gençlerin hayal dünyalarını zenginleştirmeyi ve okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyor. Öğrencilere kitapların dünyasını tanıtmak ve onlara her gün en az 20 dakika kitap okuma alışkanlığını kazandırmak bu projenin temel hedeflerinden biri.

Hayatın Anlamı Kitap Projesi’nin Önemi

Kitap okumanın ve öğrenmenin önemini vurgulayan bu proje, eğitimin kalitesini artırmayı ve öğrencilere daha kaliteli bir öğrenme deneyimi sunmayı hedefliyor.

Özetle, Çeşme Kaymakamlığı tarafından yürütülen Hayatın Anlamı Kitap Projesi, öğrencilere okumanın ve öğrenmenin keyfini sunmayı amaçlıyor. Bu projede yer alan “20 dakika Kitap Okuma” etkinliği, öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı ve onları kitapların büyülü dünyasıyla tanıştırmayı hedeflemektedir. Bizler de bu projenin başarısını takdir ediyor ve tüm eğitim camiasına örnek olmasını diliyoruz

Bir yanıt yazın

*