17. Yarımada Spor Oyunları Satranç Turnuvası’nda Ödül Töreni coşkusu

17. Yarımada Spor Oyunları kapsamında düzenlenen Satranç Turnuvası, 14 ve 18 yaş altı kategorilerinde genç yeteneklerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Turnuvanın son gününde yapılan ödül töreni, genç sporcuların başarılarını taçlandırdı.

18 Yaş Altı Kategorisinde Çeşme’nin Çifte Zaferi

18 yaş altı kategoride, takım sıralamasında zirveye Çeşme takımı yerleşti. Bu kategoride dikkat çeken isim Adahan Katırcı oldu. Çeşme’nin parlayan yıldızı Katırcı, turnuvada karşılaştığı tüm rakiplerini mağlup ederek 6 maçta 6 galibiyetle kategori birinciliğini elde etti. Bu başarıyla birlikte Katırcı, kendi yaş grubunda Türkiye’nin en iyi satranç oyuncuları arasında yerini sağlamlaştırdı.

Ayrıca, yine Çeşme takımından Barış Nehar Kaya, gösterdiği üstün performansla 5 puan toplayarak kategori ikincisi oldu. Kaya, turnuvada sergilediği stratejik oyunları ve soğukkanlılığı ile gelecek vaad eden bir başka genç yetenek olarak öne çıktı.

14 Yaş Altı Kategorisinde Narlıdere Sürprizi

14 yaş altı kategorisinde ise yine Çeşme takımı takım olarak birinciliği kazandı. Ancak bireysel sıralamada Narlıdere takımından Mıraç Mert Öner, turnuvada gösterdiği üstün başarı ile 6 puan alarak kategori birincisi oldu. Öner’in zekası ve taktik derinliği, genç yaşta onu dikkat çekici bir satranç ustası haline getirdi.

Bu kategoride ikincilik ise Çeşme takımından Yalın Ahmet Çetinkaya’ya gitti. Çetinkaya, turnuva boyunca gösterdiği kararlılık ve beceri ile adından sıkça söz ettirdi. Genç oyuncu, bu başarısıyla kariyerinde yeni bir sayfa açmış oldu.

14 yaş altı kategoride Çeşme’mizden 12 yaşındaki Ecrin Ela Sevim’de en iyi kadın sporcu dalında birinci oldu ve kupa aldı.

Bir yanıt yazın

*