30 Ekim depreminde enkaz altından kurtulmuştu. Şimdi de başkalarının hayatlarını kurtarıyor

Simge Akbulut

Üç yıl önce, İzmir’deki deprem sırasında ailesiyle birlikte enkaz altında kalan Simge Akbulut, bu trajedi sonrası hayatında radikal bir değişiklik yaptı. O günü unutamayan Simge, şimdi aynı itfaiye ekibinin bir parçası olarak başkalarının hayatını kurtarmak için çalışıyor.

İtfaiyeci Baba Mehmet Akbulut

O korkunç gün, İzmirli Akbulut ailesi için bir kabusa dönüştü. Bayraklı Çamkıran’da yaşayan aile, deprem sırasında evlerindeydi. İzmir İtfaiyesi, aralarında 30 yıllık deneyime sahip itfaiyeci baba Mehmet Akbulut’un da bulunduğu ekiplerle kurtarma çalışması başlattı.

Simge Akbulut
Simge Akbulut

Simge’nin Yeni Meslek Hayatı: İtfaiyeci

Deprem sonrası, Simge Akbulut’un hayat hedefleri değişti. Önce KPSS’ye girdi, ardından Edirne Belediyesi’nin itfaiyeci alım sınavına katıldı. Edirne’de 1,5 yıl itfaiyeci olarak çalıştıktan sonra İzmir İtfaiyesi’ne transfer oldu.

Enkaz Altında Geçen Uzun Saatler

Simge, o korkunç anları şöyle anlatıyor: “Evde annem, kardeşim ve ben vardık. Birden bire şiddetli bir sallantı hissettim. Enkaz altında kaldığımızda annemle sürekli iletişim halindeydik. Enkazdan kurtarıldığımızda en büyük desteğimiz babam ve itfaiye ekibi oldu.”

Simge’nin Meslek Seçimi ve İtfaiyede Yeni Hayat

Simge’nin bu trajik olay sonrasında itfaiyeciliği seçmesinin ardında yatan en büyük nedenlerden biri de İzmir İtfaiyesi’nin kendisini ve ailesini kurtaran ekip oldu. Şimdi aynı ekip içerisinde çalışarak başkalarına yardım ediyor.

Simge Akbulut
Simge Akbulut

Baba Mehmet Akbulut’un Gururu

Mehmet Akbulut, kızının aynı mesleği seçmesinden dolayı büyük bir gurur duyuyor. Mehmet Bey, “Bu meslek riskli ama kutsal. Kızımın bu mesleği layıkıyla yapacağına inanıyorum. Onunla gurur duyuyorum.” diyor.

Simge Akbulut, yaşadığı zorlukların ardından umudunu hiçbir zaman yitirmedi. Şimdi itfaiye eri olarak, başkalarının hayatını kurtarmak için çalışıyor. O, bu süreçte umudunu kaybetmemenin ve hayata tutunmanın önemini herkese hatırlatıyor.

Simge ve ailesinin bu hikayesi, karşılaştığımız zorlukların bizi nasıl daha güçlü kılacağını ve hayatımızı nasıl değiştirebileceğini gösteriyor. Bu tür trajik olayların ardından bile umudu kaybetmemek ve hayata daha sıkı sarılmak, bizi her zaman daha iyi bir yere götürebilir.

Bir cevap yazın

*