Çeşme Belediye Başkanı Adayı Lal Denizli Çeşme’den oy kullanamayacak iddialarına yanıt verdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Çeşme Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiği Lal Denizli, hakkında ortaya atılan ve Çeşme’den oy kullanamayacağına dair iddialara net bir yanıt verdi. Çeşme’nin sevilen belediye başkanı Ekrem Oran’ın aday gösterilmemesi sonrasında yaşanan tepkilerin ardından, yeni aday Lal Denizli’nin seçmen kaydının Çeşme’de olup olmadığı konusu gündeme geldi.

Ekrem Oran’dan Sonra Lal Denizli

Ekrem Oran, uzun yıllar Çeşme’ye hizmet etmiş ve bölge halkının sevgisini kazanmış bir isim olarak biliniyor. CHP’nin bu dönemde Oran yerine Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli’yi aday göstermesi, çeşitli spekülasyonlara neden oldu. Özellikle, Lal Denizli’nin Çeşme’den oy kullanıp kullanamayacağına dair iddialar, siyasi gündemde yerini aldı.

Lal Denizli’den Net Yanıt

Lal Denizli, hakkında çıkan bu iddialara sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla yanıt verdi. E-devlet üzerinden seçmen bilgileri sayfasından aldığı ekran görüntüsünü paylaşan Denizli, Çeşme’den oy kullanacağını ve seçmen kaydının burada olduğunu kanıtladı. “Söyleceklerim bu kadar” ifadesiyle, konuya dair spekülasyonlara son vermek istediğini belirtti.

Çeşme’de Seçim Atmosferi

Çeşme, her seçim döneminde olduğu gibi, bu dönemde de yoğun bir siyasi atmosfere sahne oluyor. Ekrem Oran’ın aday gösterilmemesinin yarattığı hayal kırıklığı ve Lal Denizli’nin adaylığı, bölgede farklı tartışmalara yol açtı. Ancak, Lal Denizli’nin seçmen kaydının Çeşme’de olduğunu kanıtlaması, en azından oy kullanma mevzusunda ortaya atılan iddiaları ortadan kaldırdı.

Bir yanıt yazın

*