Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın veda mesajı

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, bugün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, yerel seçimler öncesinde bağımsız aday olmayacağını duyurdu.

Ekrem Oran’ın Veda Mesajından Notlar

Çeşme, “Sen, ben yok! Biz varız!” anlayışıyla yönetilmiş, tüm vatandaşları kucaklayan bir yönetim anlayışı benimsenmiştir. Belediye Meclisi ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte, ilçenin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini koruyup geliştiren, geleceğe taşıyan büyük projeler gerçekleştirildi. Pandemi sürecine rağmen, Çeşme’nin büyük bir aile olduğu bilinciyle, festivaller, sosyal yardımlar ve dev yatırımlarla ilçenin geleceğine yatırım yapıldı.

Yenilikçi Projeler ve Sosyal Belediyecilik

Çeşme’de sosyal belediyecilik anlamında önemli adımlar atılmış, ilçede daha önce örneği olmayan birçok hizmet hayata geçirildi. Kırk yıllık sorunlara cesur ve kalıcı çözümler üretildi, 6 Şubat Depremi sonrasında da büyük bir özveriyle yaralar sarılmaya çalışıldı. Depremzedeler Çeşme’de misafir edilerek, ilçenin sıcak yüzü bir kez daha gösterildi.

Demokratik Mücadele ve Gelecek Vizyonu

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesinde, Oran ve Büyük Çeşme Ailesi, demokratik mücadelelerini yoğun destekle sürdürmüşlerdir. Seçim atmosferinde ortaya atılan iddialara rağmen, Oran’ın Çeşme sevgisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan bağlılığı hiçbir zaman sarsılmamıştır. Başkanlık görevi boyunca, tek amacı Çeşme’ye hizmet etmek olan Oran, ilçenin çıkarlarını her zaman öncelikli tutmuştur.

Veda ve Geleceğe Bakış

Oran, görev süresinin sonunda, partisinin Belediye Başkan adayına ve Meclis Üyesi adaylarına başarılar dileyerek, başlattığı projelerin ve hizmet anlayışının yeni dönemde de sürdürülmesini temenni etti. Tüm gücü, emeği ve sevgisiyle, Çeşme Ailesi için her platformda hizmet etmeye devam edeceğini vurguladı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayalini kurduğu laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yürüyüşü için mücadelesini son nefesine kadar sürdüreceğini belirtti.