Çeşme Belediye Başkanlığı için sürpriz aday iddiası: Lal Denizli’nin adaylığı gündemde

Mustafa Denizli ve Lal Denizli

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yerel seçimler için aday belirleme çalışmaları sürerken, Çeşme ilçesinde yaşanan gelişmeler siyasi kulisleri hareketlendirdi. İzmir’in gözde turistik beldelerinden biri olan Çeşme’de, CHP içindeki aday belirleme süreci özellikle dikkat çekiyor. Parti Meclisi’nin bugünkü toplantısında ele alınması beklenen Çeşme Belediye Başkan adaylığı ile ilgili olarak ortaya atılan son iddia, bölgede büyük bir sürpriz olarak nitelendiriliyor.

Teknik Direktör Mustafa Denizli’nin Kızı Lal Denizli Çeşme’den Aday Olabilir

İddialara göre, ünlü futbol teknik direktörü Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli, CHP’nin Çeşme Belediye Başkan adayı olarak gösterilebilir. Daha önce Urla’dan belediye başkan aday adaylığı için başvuruda bulunan Lal Denizli’nin Çeşme’den aday gösterilmesi, siyasi çevrelerde ve Çeşmeliler arasında tartışma konusu oldu. Lal Denizli’nin bu adaylığı, özellikle bölge halkının tepkisini çektiği belirtiliyor.

Lal Denizli
Lal Denizli

Çeşme’de Mevcut Aday Adayları ve Rekabetin Seyri

Mevcut Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın yanı sıra, Muhittin Dalgıç, Onur Saatli, Dolunay Onur ve Hakan Kerman gibi isimlerin de belediye başkan aday adayı olduğu biliniyor. Bu rekabetçi ortamda Lal Denizli’nin adaylığının gündeme gelmesi, seçim yarışını daha da kızıştırabilir. Çeşme halkının, adayların yerel bağlantıları ve bölgeye olan katkıları konusunda hassasiyet gösterdiği bilinmekte. Dolayısıyla, Çeşme dışından gelen bir adayın tercih edilmesi, yerel seçmenlerin tepkisini çekebilir.

1 Comment

  1. Bence mantıklı bir insan olarak kendi kararım iyi lal hanim aday olmuş canı gönülden cok sevindinm çeşmenin boyle genç aktif ileri görüşlü adaylara ihtiyaci var artik gençlerin önünü kapatmadan şans verilmesi gerekir kimin ne yapacagini hiç kimse bilemez yapanları da az cok gördüler tanıdılar ben gecen senelerde cesmedeydim ve orada bir milli bayram icin yürüyüşe katilmistim biz kadınlar vardı lise öğrencileri belediye başkan ve belediye bandosu orada baskanin bir lise ogrencisini tek bir hareketiyle arka sıralara attırıp yani bir okulun bando takımı düşünün birde belediyenin bando takımı vardi ver çok mu çok gereksiz bir şekilde o bayram genclerindi o bayram ATATÜRK ün çocuklara gençlere armagan ettigi bir bayramdi ve baskanin o hareketi bu bando takımıni arkaya alin bizim bando takimi çalacak diye o hareketi davranışı yapması bütün katılanlar insanlar tarafindan tepkiye mal oldu cok yanlış bir davranisti biz kendisini cok tanımayız zaten halk ile iç içe olmayan vatandaşun halini halkının sorununu bilmeyen birileri aday olmasin artik bize gerçekten çocuklarımızin gelecegine gelecek katacak yasadigimiz yeri gençlerimiz icin güzelleştirecek yararli gerçekten halktan biri halk düşüncesine önem veren kişiler gelsin bu turkiyede kadınlar her seyin üstesinden gelen tek cevherdirler asla geldigi yeri unutmayan kişiler, beyinler lazim heryere hemde

Bir yanıt yazın

*