Çeşme Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi’nde yeni dönem kurslarına kayıtlar başladı

Satranç

Çeşme Belediyesi, satranç severleri bir araya getirme amacıyla Satranç Eğitim Merkezi’ni faaliyete geçirdi. Ve şimdi, bu merkezde satranç eğitimi almak isteyen bireyler için yeni bir dönem başlıyor.

Yeni Açılacak Kursa Kimler Katılabilir?

Çeşme Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi, satranç eğitimi almak isteyen 2018 ve öncesinde doğan Çeşmeliler için kurs açılıyor. Kısacası, satranç öğrenmek isteyen her yaştan Çeşmeli bu kurslara katılma şansına sahip.

Nasıl Kayıt Olunur?

Kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi almak veya kayıt olmak isteyenler, Mehmet Sarısaç ile iletişime geçebilirler. Mehmet Sarısaç’ın iletişim numarası: 0505 263 04 31. İlgilenenlerin bu numaradan bilgi alması ve kayıt sürecini tamamlaması gerekmektedir.

Satranç
Satranç

Kursların Zamanlaması ve Planlaması

Çeşme Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi’nin sunduğu kurslar, hafta içi düzenlenecektir. Bu, katılımcıların hafta sonları kendilerine daha çok vakit ayırabilmesi açısından oldukça avantajlıdır. Kursların saat planlaması, okul saatlerini gözetilerek hazırlanacak. Bu sayede öğrenciler okul dönemlerinde de bu kurslardan faydalanabilecek.

Kurs Ücretsiz Olacak

Çeşme Belediyesi, satrancın yaygınlaşması ve herkesin bu oyunun tadını çıkarabilmesi amacıyla Satranç Eğitim Merkezi’nde düzenlenen kursları ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu da satranç öğrenmek isteyen herkesin bütçesini zorlamadan, kaliteli eğitim almasını sağlamaktadır.

Sonuç Olarak

Satranç, stratejik düşünme yeteneklerini geliştiren, konsantrasyonu artıran ve analitik düşünce yapısını destekleyen bir oyundur. Çeşme Belediyesi de bu bilincin farkında olarak, Çeşmelilere kaliteli bir satranç eğitimi sunmayı hedefliyor. Yeni dönem kursları ile satrançta kendini geliştirmek isteyen herkesi Çeşme Belediyesi Satranç Eğitim Merkezi’ne bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

*