Çeşme depremle sallandı

Deprem

AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin güncel deprem listesi verilerini yakından takip eden vatandaşlar, 5 Eylül’de İzmir Çeşme açıklarında meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki depremin detaylarına ulaşmaya çalışıyor. İşte, merakla beklenen Çeşme deprem verileri ve ayrıntılar.

İZMİR ÇEŞME AÇIKLARINDA 3.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında, 5 Eylül 2023 tarihinde saat 18:52’de, 3.2 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin verilerine göre, bu deprem yerin 7.3 kilometre derinliğinde meydana geldi.

İZMİRLİLER DEPREMİ YOĞUN BİR ŞEKİLDE HİSSETTİ

Deprem, yerin derinliklerinden gelen sarsıntılarla İzmir’de birçok bölgede hissedildi. Şehirde yaşayan birçok kişi, sosyal medya üzerinden “İzmir’de deprem mi oldu?” sorusuyla bilgi arayışına girdi.

Deprem
Deprem / Görsel Kaynak: cesmegazete.com

SON DAKİKA: İZMİR ÇEŞME’DE HİSSEDİLEN DEPREM

İşte, 5 Eylül 2023 tarihinde İzmir Çeşme’de hissedilen depremin detayları:

  • Lokasyon: ÇEŞME AÇIKLARI-İZMİR (EGE DENİZİ) Harita üzerinde göster
  • Tarih ve Saat: 05.09.2023, 18:52:45 TSİ
  • Büyüklük: 3.2
  • Derinlik: 7.3 km

Depremin, bu bölgede daha önce de yaşanan sismik hareketlilik göz önüne alındığında, bölge halkını tedirgin ettiği söylenebilir.

AFAD VE KANDİLLİ’DEN DEPREM İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Depremlerin, özellikle Türkiye gibi sismik bir bölgede bulunan ülkeler için kaçınılmaz bir gerçek olduğunu belirten AFAD ve Kandilli Rasathanesi yetkilileri, vatandaşların panik yapmadan gerekli önlemleri almaları konusunda uyarıyor. Her iki kurum da, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirmelerini sıkça güncelliyor ve paylaşıyor.

İzmir’de yaşanan bu son deprem, bölge halkını bir kez daha tedbirli olmaya çağırıyor. Depremler karşısında hazırlıklı olmanın, panik yapmadan gerekli önlemleri almanın önemi bir kez daha anlaşıldı. AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin verilerini yakından takip ederek, deprem anında ne yapılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak büyük önem taşıyor

Bir yanıt yazın

*