Çeşme’de düzenlenen 2023 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sona erdi

2023 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

Türkiye Satranç Federasyonu’nun destekleriyle ve Arzum’un sponsorluğuyla gerçekleştirilen 2023 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası, ödül töreni ile 22 Ekim’de sona erdi. Şampiyonada, “Kadınların Her Hamlesi, Cumhuriyetin Karesi” teması altında muhteşem bir performans sergilendi.

Şampiyonanın Öne Çıkanları

Bu yılki şampiyonamızda, üstün yetenekli Ceren Tırpan’ı birincilik kürsüsünde gördük. Onu, ikincilikte WIM Hayale İsgenderova ve üçüncülükte WCM Elif Zeren Yıldız takip etti. 15 yıl boyunca Arzum sponsorluğunda düzenlenen bu prestijli etkinlikte, 17 kadın sporcumuza “Satrançta Fark Yaratan Kadınlar” ödülü verildi.

2023 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası
2023 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

Cumhuriyetin 100. Yılında Kadınların Başarısı

Cumhuriyetimizin 100. yılında, kadın satranç sporcularımızın başarıları ile taçlandırılan bu özel organizasyonda, 16-22 Ekim tarihlerinde İzmir Çeşme Aya Haralambos Kültür Merkezi’nde muhteşem bir atmosferde kıyasıya mücadeleler yaşandı.

Ödül Törenindeki Öne Çıkan Anlar

22 Ekim 2023’te düzenlenen ödül töreninde, şampiyon Ceren Tırpan ve diğer dereceye giren sporcularımız, kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Doç. Dr. Safa Koçoğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve Arzum Ticaretten Sorumlu Genel Müdürü Serhan Giray’ın elinden aldılar.

2023 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası
2023 Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

Söyleşiler ve Değerlendirmeler

Törende, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Doç Dr. Safa Koçoğlu’nun satranç sporcularına yönelik desteğini ve Pascal’ın satrançla ilgili ünlü sözlerini aktardığı konuşması büyük ilgi gördü. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay da “Türk satrancının yükselişinde kadınların imzası var” şeklindeki ifadesiyle kadın sporcularımızın başarılarına vurgu yaptı.

Sponsorluk ve Destekler

Arzum Ticaretten Sorumlu Genel Müdürü Serhan Giray’ın konuşmasında, Arzum’un 15 yıldır kadın satranç sporcularını destekleme kararlılığının altı çizildi. Giray, bu yılın şampiyonasının “Kadınların Her Hamlesi, Cumhuriyetin Karesi” temasıyla düzenlendiğini ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında kadınlarımızın başarısıyla kutlamak istediklerini ifade etti.

15 yıldır Arzum sponsorluğunda gerçekleştirilen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir başarıyla tamamlandı. Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlenen bu özel şampiyonada, kadınlarımızın satrançta ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gördük.

Bir yanıt yazın

*