Çeşme’de gerçekleşen Arzum Sponsorluğunda 2023 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda 3 tur geride kaldı

Arzum Sponsorluğunda 2023 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

Türkiye’nin en prestijli satranç turnuvalarından biri olan Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası, Çeşme Aya Haralambos Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

3. Tur Sonuçları ve Liderlik Durumu

16-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen şampiyonada, bugüne kadar birçok heyecanlı maç yaşandı. 3. tur sonunda, turnuvanın sıralaması belirginleşmeye başladı. Hafize Demirtaş ve Zümra Meryem Alagöz, gösterdikleri üstün performansla tam puan alarak liderliği paylaşıyorlar. Ancak liderlik mücadelesi oldukça kıyasıya geçiyor.

Zirvenin Ardındakiler

Liderlerin hemen arkasında 2,5 puanla 9 başarılı sporcu yer alıyor. Bu sporcular; WCM Elifnaz Akat, WCM Ece Alkım Erece, WCM Elif Zeren Yıldız, WCM Çiğdem Onur, Hatice Aslı Muştu, Ela Mullakütükçü, WIM Hayale Isgenderova, Hena Karadaş ve Ezgi Mutlu’dur. Bu oyuncuların performansları, turnuvanın gidişatını önemli ölçüde etkileyecektir.

Arzum Sponsorluğunda 2023 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası
Arzum Sponsorluğunda 2023 Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası

4. Tur Beklentileri

Şampiyonada 4. tur, bugün saat 16.00’da başlayacak. Bu turda da birbirinden çekişmeli maçlara tanıklık edeceğimizi düşünüyoruz. Özellikle liderlik için mücadele eden oyuncuların maçları büyük bir heyecanla bekleniyor.

Turnuva Süreci ve Son Gün

Toplamda 9 gün sürecek olan bu prestijli şampiyona, 22 Ekim’de sona erecek. Satrançseverlerin merakla takip ettiği bu turnuva, Türkiye satrancının en iyi kadın oyuncularını bir araya getiriyor. Şampiyonada hamle yapan tüm sporcularımıza başarılar dileriz.

Bir yanıt yazın

*