Çeşme’de makilik ve zeytinlik alanda yangın: Cemil Tugay ve Lal Denizli’den açıklamalar

Çeşme’de meydana gelen yangın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın açıklamasına göre kontrol altına alındı.

Çeşme’de makilik ve zeytinlik alanlarda çıkan yangın, geniş bir alana yayılmış ve kısa sürede büyüyerek yerleşim yerlerine tehdit oluşturmuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü, İZSU ve Çeşme Belediyesi ekipleri, yangına hızla müdahale etti. Tugay, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çeşme ilçemizde makilik ve zeytinlik alanda çıkan yangına İzmir Büyükşehir Belediyemizin itfaiye ekipleri, Orman Genel Müdürlüğü, İZSU ve İlçe Belediyemizin ekipleri 1 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı ile müdahalede bulunmuş ve yangın kontrol altına alınmıştır. Alanda soğutma çalışmalarımız devam etmektedir.”

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli’nin Açıklamaları

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli de sosyal medya hesabında yangınla ilgili bilgi verdi ve yangına müdahale eden ekiplere teşekkür etti.

Denizli, Germiyan ile Reisdere’yi birbirine bağlayan yol üzerindeki makilik ve zeytinlik alanda başlayan yangının, Germiyan Evleri yakını Çelönoz mevkiine sıçradığını belirtti. Yangının yayılmasının önlenmesi ve söndürülmesi sürecinde ekiplerin özverili çalışmalarını vurgulayan Denizli, şu açıklamayı yaptı:

“Germiyan ile Reisdere’yi birbirine bağlayan yol üzerindeki makilik ve zeytinlik alanda çıkan ardından Germiyan Evleri yakını Çelönoz mevkiine sıçrayan yangına, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Çeşme Belediyesi ekiplerimizin ve komşularımızın özverili ve koordineli müdahalesi sürüyor. Yangından etkilenen canlılarımızı kurtaran ve yangına müdahalede emeği geçen tüm ekiplerimize sonsuz teşekkür ederim. En kısa zamanda güzel haber vermeyi diliyorum.”