Çeşme’de seçim heyecanı: 40 bin seçmen ve 132 sandık

Türkiye, 31 Mart’ta yerel yönetimler için sandık başına gitmeye hazırlanırken, Çeşme’de seçmenlerin ve sandıkların sayısı kesinleşti. Bu önemli günde Çeşme’de 40 bin 62 seçmen, 132 sandıkta oy kullanma hakkını kullanacak. İzmir genelinde ise 10 bin 721 sandık kurulacak ve toplam 3 milyon 459 bin 970 seçmen, tercihlerini belirlemek için oy verecek.

Çeşme Belediye Başkan Adayları

Çeşme Belediyesi için yarışacak olan başkan adaylarının listesi de netleşti. Seçmenler, gelecek dönemde ilçeyi yönetecek ismi belirlemek üzere aşağıdaki adaylar arasından seçim yapacak:

 1. İyi Parti adına Havva Evci,
 2. Demokratik Sol Parti‘den Metin Yılmaz Doğuışık,
 3. Yeniden Refah Partisi temsilcisi Ahmet Biler,
 4. Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi‘nden Abdullah Dokçu,
 5. Türkiye Komünist Partisi‘nin adayı Enver Yaser Küçükgül,
 6. Zafer Partisi ile Can Yaman,
 7. Halkın Kurtuluş Partisi‘nden Tuba Kaya,
 8. Bağımsız Türkiye Partisi‘nin temsilcisi Süleyman Şener,
 9. Cumhuriyet Halk Partisi‘nden Lal Denizli,
 10. Hür Dava Partisi adayı Ahmet Yılmaz,
 11. Milliyetçi Hareket Partisi ile Esat Tanık,
 12. Demokrasi ve Atılım Partisi‘nden Osman Kerem Engin,
 13. Saadet Partisi‘nin seçimi Ahmet Hazırbulan,
 14. Vatan Partisi‘nden Hasan Erol Aslanoğlu,
 15. Bağımsız aday olarak Esen Fatma Kabadayı Whiting.

Oy Kullanma Yerleriniz

Seçmen listelerinin kesinleşmesiyle birlikte vatandaşlarımız, nerede oy kullanacaklarını merak etmeye başladı. Oy kullanma yerlerinizi muhtarlıklardan alınacak oy pusulası, e-Devlet kapısı, www.ysk.gov.tr adresinden “Nerede Oy Kullanacağım” bölümü veya YSK mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bu seçim, Çeşme ve İzmir’de yaşayan her birey için büyük önem taşımaktadır. Yerel yönetimler, günlük hayatımızı doğrudan etkileyen kararlar alır ve projeler yürütür. Bu nedenle her seçmenin, geleceğimizi şekillendirecek liderler üzerinde söz sahibi olmak için sandık başına gitmesi büyük önem arz etmektedir.

Seçim sürecinin demokratik bir atmosferde, şeffaflık ve adil bir şekilde gerçekleşmesi temennimizdir. Çeşme ve İzmir’deki tüm seçmenleri, bu önemli görevlerini yerine getirmeye ve demokrasimize katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Seçim günü, tüm vatandaşlarımızın seslerini yüksek bir katılımla duyuracakları bir festival atmosferinde geçmesini diliyoruz.

Bir yanıt yazın

*