Çeşme’de uluslararası katılımla koşulan Salomon Yarı Maratonu büyük ilgi gördü

Çeşme, bu sene ikinci kez düzenlenen Salomon Çeşme Yarı Maratonu’na ev sahipliği yaptı. 21 ülkeden gelen bin 745 atletin katıldığı yarış, Çeşme’nin eşsiz güzelliklerinin arasında gerçekleşti. Çeşme Kaymakamlığı ve Çeşme Belediyesi’nin destekleriyle organize edilen bu önemli spor etkinliği, katılımcılarına unutulmaz bir deneyim sundu.

Start Çeşme’nin Önde Gelen İsimlerinden

Yarışın startını Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Murat Dokumacı, Argeus Travel & Events Kurucu Ortağı Aydın Ayhan Güney, Salomon Türkiye Genel Müdürü Atilla Kuduoğlu ve Çeşme Belediye Başkan Yardımcısı Onur Gülin gibi önemli isimler verdi. Bu başlangıç, yarışın ne kadar kapsamlı ve önemli olduğunun bir göstergesi olarak dikkat çekti.

Rekabetçi ve Çekişmeli Yarışlar

21 kilometrelik ana parkurda erkekler kategorisinde Üzeyir Söylemez 1:09.33.07’lik süresiyle birinci olurken, kadınlarda ise İpek Öztosun 1:29.29.07 ile zirveye çıktı. Ayrıca, 10 kilometrelik parkurda erkeklerde Bedri Şimşek, kadınlarda ise Özlem Işık birincilikleriyle göz doldurdu.

Yerel sporcu Kaan Miyazaki Öztürk, 10 kilometrelik yarışta genel klasmanda ikinci olurken, 16-17 yaş erkek kategorisinde birinci olarak büyük bir başarıya imza attı. Öztürk’e ödülünü Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı takdim etti ve Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli tarafından tebrik edildi.

Coşkulu Ödül Töreni

Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ödül töreni, maratonun coşkusunu doruğa çıkardı. Dereceye giren sporcuların ödüllerini yine ilçenin önde gelen isimleri verdi. Bu anlamlı tören, katılımcıların ve izleyicilerin unutamayacağı anlar yaşattı.

Katılım ve İstatistikler

21 kilometrelik yarı maratonda 380 erkek ve 93 kadın olmak üzere toplamda 473 atlet mücadele etti. 10 kilometrelik parkurda ise 749 erkek ve 523 kadın atlet olmak üzere toplamda bin 272 sporcu yarıştı. Bu rakamlar, etkinliğin ne kadar geniş bir katılım sağladığını ve sporcular arasında cinsiyet dengesinin korunmaya çalışıldığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

*