Çeşme’de yeni soğuk hava deposu hizmete açıldı

Soğuk hava deposu

Çeşme Belediyesi, sürekli olarak vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt veren ve kalkınmayı hedefleyen projelere imza atmaya devam ediyor. Özellikle deniz ürünleri üreticileri için büyük bir katkı sağlayacak olan bu son proje, bölge ekonomisine de katkıda bulunacak bir potansiyele sahip.

Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’dan Açıklamalar

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, belediye olarak üreticilere olan desteklerinin devam edeceğini belirtirken, Dalyan’da hizmete sunulan Soğuk Hava Deposu’nu da bu desteklerin bir parçası olarak gördüğünü ifade etti. Oran, projenin hayata geçirilmesiyle ilgili, “Balıkçılarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Bu proje, hem üreticilerimize hem de bölge ekonomimize katkıda bulunacak.” şeklinde konuştu.

Soğuk hava deposu
Soğuk hava deposu

Soğuk Hava Deposunun Özellikleri

Çeşme Belediyesi’nin son projesi olan Dalyan’daki bu soğuk hava deposu, 70 metrekarelik alanda, 2 adet +4 derece soğuk oda ve 1 adet -18 derece derin dondurucu oda ile hizmet verecek. Bu tesis, özellikle Su Ürünleri Kooperatifleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlandı ve kullanımına sunuldu.

Üreticilere Verilen Destek

Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, üreticilere verilen desteğin sadece bu tesisle sınırlı olmadığını, ama bu tesisin depolama sorununu büyük ölçüde çözeceğini belirtti. Başkan Oran, “Bu soğuk hava deposu sayesinde üreticilerimiz ürünlerini daha kaliteli ve değerli bir şekilde pazara sunabilecekler. Üreticilerimizin emeği artık daha değerli hale gelecek.” dedi.

Soğuk hava deposu
Soğuk hava deposu

Çeşme’nin Deniz Ürünleri Potansiyeli

Çeşme, deniz ürünleri konusunda büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek adına atılan adımlar, hem üreticiler için hem de bölge ekonomisi için büyük önem taşıyor. Başkan Oran, “Denizlerimizin bize sunduğu bu zenginlikten en iyi şekilde yararlanmak istiyoruz. Bu tesisle birlikte, Çeşme’de balıkçılığın daha da güçleneceğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.