Çeşme’nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü törenlerle kutlandı

Çeşme'nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü Korteji

Çeşme ilçemizin 101 yıl önceki kurtuluşunun gururuyla, Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu önünden hareket eden büyük kortej, Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Törende duygu dolu anlar yaşandı.

Şehitlerimizi Anma

Bu toprakların değerini, bize vatan kılan şehitlerimizin fedakârlıklarıyla öğrendik. Onların bu vatan için canlarını feda ettiklerini unutmamak, anılarını yaşatmak bizim en önemli görevlerimizden biridir. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Çeşme'nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü Çelenk Sunma
Çeşme’nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü Çelenk Sunma

Çeşme’nin 101 Yıllık Gururu

101 yıl önce, eşsiz vatanımızın bu kısmı şehitlerimiz sayesinde bağımsızlığına kavuştu. Atalarımızın bizlere bıraktığı bu kutsal mirası en iyi şekilde koruyarak, yüceltmek için var gücümüzle çalışacağız. Çeşme’nin bağımsızlığının 101. yılı kutlu olsun!

Çeşme'nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü
Çeşme’nin 101. Kurtuluş Yıl Dönümü

16 Eylül: Çeşme’nin Tarihi Günü

Çeşme, 16 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtularak tarihinde yeni bir sayfa açtı. Bu önemli tarihi gün, 101. yıl dönümünde coşkuyla kutlandı.

Törenin Detayları

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Belediye Başkanı Ekrem Oran, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Şen, ilçe protokolü, daire başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve sevgili Çeşmelilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen bu özel program, Sıdıka Kelami Ertan Ortaokulu önünden bando eşliğindeki yürüyüşle başladı.

Tören, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen çelenk sunumuyla devam etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından, ulu önderimizin ve bu vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin anısına İstiklal Marşımız coşkuyla okundu. Ardından bayrağımız göndere çekilerek törenin bu bölümü tamamlandı.

Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma, duygusal ve coşkulu anlara sahne oldu. Konuşmanın ardından seçkin şiirlerin okunmasına ve halk oyunları gösterisinin sergilenmesine yer verildi. Tüm katılımcılar, Çeşme’nin kurtuluşunun coşkusunu bir kez daha yaşadı.

Çeşme ilçemizin kurtuluşunun 101. yılı, bu topraklarda yaşamanın ve bağımsızlığın değerini bir kez daha hatırlatarak, birlik ve beraberlik içerisinde coşkuyla kutlandı. Bu toprakları bize vatan kılan ve bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Bir yanıt yazın

*