Sizden Gelenler: Yola atılan sigara izmariti felaketi kıl payı atlatıldı

Çeşme Gazete’ye ulaşan bir okurumuz, sabah saatlerinde yaşadığı önemli bir olayı bizlerle paylaştı. Okurumuz, ıldırdan Karaburun istikametine doğru giderken karşılaştığı tehlikeli bir durumu ve bu duruma karşı sergilediği örnek davranışı bizlere yazdı.

“Bu sabah Ildır’dan Karaburun istikametine doğru giderken işe, Ildır köyünü iki kilometre geçince Banyoz mevkiinde yola arabadan atılan sigarayı gördüm ve söndürdüm”

Bu sabah saatlerinde, işe gitmek üzere yola çıkan okurumuz, ıldır köyünü 2 kilometre geçtikten sonra Banyoz mevkiinde seyir halindeyken, yola atılan bir sigara izmariti gördü. Durumun ciddiyetini fark eden okurumuz, arabasını durdurdu ve yola atılan sigarayı söndürdü.

 

Yangın Tehlikesi An Meselesiydi

Yaz aylarında sıkça rastladığımız orman yangınları, dikkatsizce atılan sigara izmaritleri nedeniyle büyük tehlike arz etmektedir. Okurumuzun bu duyarlı davranışı, potansiyel bir yangının önüne geçerek büyük bir felaketi önledi.

Doğa ve Çevre Bilinci

Doğaya karşı duyarlı olmak, hepimizin görevidir. Çevremizi temiz tutmak, ormanlarımızı ve doğamızı korumak için her bireyin üzerine düşeni yapması gerekmektedir. Bu bilinçle hareket eden vatandaşlarımız, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmamıza yardımcı olacaklardır.

 

Bir yanıt yazın

*