Çeşme Belediyespor gol oldu, yağdı. Bayındırspor karşısında 5-0 galip

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup’ta zirve mücadelesini sürdüren Çeşme Belediyespor, rakiplerine gözdağı veren bir performansla, deplasmanda Bayındırspor’u 5-0 gibi büyük bir farkla mağlup ederek liderliğini pekiştirdi. Ligin 19. haftasında gerçekleşen bu kritik mücadelede, Çeşme Belediyespor’un üstün oyunu ve etkili atakları dikkat çekti.

Çeşme Belediyespor’un Göz Kamaştıran Performansı

Maçın ilk dakikalarından itibaren oyunun kontrolünü eline alan Çeşme Belediyespor, 22. dakikada Ersin Aslantoğ’un ayağından bulduğu golle erken bir üstünlük sağladı. Bu gol, maçın geri kalanında takımın oyununu daha da rahatlatan bir etken oldu. Takip eden dakikalarda, 30. dakikada Adnan Malat’ın kaydettiği golle skoru 2-0’a taşıyan Çeşme Belediyespor, ilk yarıyı bu skorla tamamladı.

İkinci yarıda da oyunun dominatörü olan Çeşme Belediyespor, Adnan Malat’ın bu yarıda da kaydettiği golle farkı 3’e çıkardı. Maçın sonlarına doğru, 87. dakikada Aytaç Deniz ve 89. dakikada Mustafa Çalışkan’ın attığı gollerle skoru 5-0’a taşıyan Çeşme Belediyespor, deplasmanda aldığı bu farklı galibiyetle puanını 40’a yükseltti ve lig liderliğini daha da sağlamlaştırdı.

Ligdeki Yolculuk ve Gelecek Hedefler

Bu önemli galibiyet, Çeşme Belediyespor’un ligdeki konumunu daha da güçlendirirken, takımın moral ve motivasyonunu da zirveye taşıdı. Çeşme Belediyespor, 3 Mart Pazar günü saat 14.00’de kendi sahasında Kütahya Özel İdare Köy Hizmetlerispor’u ağırlayacak. Bu maç, Çeşme Belediyespor için ligdeki liderliğini koruma ve şampiyonluk yolundaki iddiasını devam ettirme adına büyük önem taşıyor.