Çeşme Belediyespor’da hedef büyük: Şampiyonluk yolunda iddialı açıklamalar

Çeşme Belediyespor Kulübü’nün sportif başarılarına dair son gelişmeler, takımın Sportif Direktörü Agah Oktay Yılmaz ve Teknik Direktörü Ali Çalış’ın açıklamalarıyla daha da netlik kazandı. Kulübün sezon başından bu yana gösterdiği performans ve hedefleri, her iki yöneticinin de verdiği demeçlerle gözler önüne serildi.

Agah Oktay Yılmaz: Karakterli Takım, Liderlik ve Teşekkürler

Sportif Direktör Agah Oktay Yılmaz, takımın sezon başından itibaren gösterdiği karakterli yapısının altını çizdi. Oyuncuların çoğunun kendisiyle geçmişten gelen bir bağa sahip olduğunu belirten Yılmaz, bu oyuncuların ortaya koyduğu mücadele ve karakterle takımın liderliğe ulaştığını vurguladı. Yılmaz, başarıda en büyük destekçileri olan Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve kulüp yöneticilerine teşekkürlerini sundu. Ayrıca, Çeşme halkının ve tüm paydaşların takıma maddi ve manevi destek olmalarını beklediklerini ifade etti.

Tam açıklama:
Sezon başından beri ne kadar karakterli bir takım kurduğumuzun farkındayız. Futbolcuların çoğu benim geçmişten arkadaşlarım, dostlarım. Hepsi çok büyük bir mücadele, çok büyük bir karakter ortaya koydular ve geriden gelerek ilk yarıyı lider tamamladık. Ama asıl iş bundan sonra başlıyor. En büyük destekçimiz Çeşme Belediye başkanı sayın Ekrem Oran’a desteklerinden öütürü teşekkürlerimizi iletiyoruz. Kulüp yöneticilerimize de ilgi, alakaları için teşekkür ederiz. Takımlarının şampiyon olmasını, Profesyonel ligde oynamasını istiyorlarsa tüm Çeşme’nin, Çeşme halkının ve tüm paydaşların bu takıma maddi, manevi destek olmasını bekliyoruz.
AGAH OKTAY YILMAZ
Çeşme Belediyespor Kulübü Sporitif Direktörü

Ali Çalış: Kaliteli Oyuncular ve İddialı Bir Gelecek

Teknik Direktör Ali Çalış ise, takımın başına geldiği dönemde oyuncularla olan geçmiş tecrübelerine değindi. Çalış, kaliteli oyunculara uygun bir oyun tarzı geliştirdiklerini ve fiziksel güçlerini artırdıklarını belirtti. Oyun zekası yüksek ve çabuk kavrayan bir oyuncu grubuna sahip olduklarını vurgulayan Çalış, takımın her maçta üstün bir oyun sergilediğini ve seyirciye zevk veren maçlar oynadıklarını söyledi. Devre arasında lider olarak girdiklerini belirten Çalış, şampiyon olabilmek için Çeşme’nin tüm kesimlerinden destek beklediklerini ifade etti. Ayrıca, Belediye Başkanı Ekrem Oran’a ve sportif direktör Agah Oktay Yılmaz’a takıma verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

Tam açıklama:
Dördüncü haftada takımın başına geldiğimizde çok ciddi bir farkındalıkla başlamıştık. Oyuncuların bir çoğuyla geçmiş dönemlerde farklı liglerde farklı takımlarda çalışmıştık Çalışmalarımız oyuncularla da rakip olmuştuk. Hepsi çok kaliteli bildiğimiz oyunculardı. Yapmamız gereken şey onlara uygun bir oyun ortaya koymaktı, Onlara oyun vermekdi ve fizik güçlerini yukarıya çıkarmaktı bunlarıda yaptıktan sonra zaten skorlarında geleceğini biliyorduk. Öncesinde bunun bir süreç alacağını düşünüyordum fakat fakat çok kaliteli, oyun zekası yüksek çabuk kavrayan oyuncu grubuna sahip olduğumuz için hemen kavradılar oyunumuzu ve müthiş bir oyun gücü ortaya çıktı. Her maç üstünlük kurarak oynayan seyirci zevki yüksek çok iyi maçlar oynadık. Bundan sonraki süreçte de devre arasına lider girdik. Lider girdikten sonra artık yapılması gereken şey belli. Bu takıma sahip çıkıp, gereken özveriyi gösterip daha çok üstüne koyup şampiyon olmak. Şampiyonluk tabi ki kolay bir şey değil bu yolda herkesin desteğine ihtiyacımız var. Tüm Çeşme’nin maddi, manevi yanımızda olmasını istiyoruz. Taraftarın, Çeşme’nin ileri gelenlerin desteklerine ihtiyacımız var ondan sonrası rahatlıkla gelecektir. En büyük destekçimiz Belediye başkanımız sayın Ekrem Oran’a takımımıza verdiği desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Çeşme Belediyespor kulübü yöneticilerimize ve ayrıca, Sporitf Direktörümüz Agah Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de teknik ekibime etmek istiyorum. onlarda çok özverili çalıştılar ve kareterli oyuncucu grubuna düzgün davranarak onları yukarıya doğru çektiler.
ALİ ÇALIŞ
Çeşme Belediyespor Kulübü Teknik Direktörü

Çeşme Belediyespor’un Hedefi: Şampiyonluk

Her iki yöneticinin de açıklamaları, Çeşme Belediyespor’un bu sezonki hedefinin sadece liderlik olmadığını, aynı zamanda şampiyonluk olduğunu gösteriyor. Takımın bu hedefe ulaşması için gereken maddi ve manevi desteğin sağlanmasının önemi vurgulanıyor. Kulübün yöneticileri ve Çeşme halkı, bu hedef doğrultusunda bir araya gelerek takıma destek olmaya çağrılıyor.

Çeşme Belediyespor’un bu sezon gösterdiği performans ve ortaya koyduğu hedefler, hem futbolcuların hem de teknik ekibin özverili çalışmalarıyla daha da anlam kazanıyor. Takımın bu başarı yolculuğunda her adımı, Çeşme’nin spor camiası için büyük önem taşıyor.

Bir yanıt yazın

*