Çeşme’de spor dolu yaz: 14 branşta 950 öğrenciye eğitim

Çeşme Belediyespor Kulübü, 2024 Yaz Spor Okulları’nın açılışını büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Açılış törenine Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın eşi Öznur Tugay, Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanı Faik Çağlayan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş katıldı. Çeşme’nin gençlerini ve çocuklarını sporla buluşturmayı hedefleyen bu önemli etkinlik, sporun önemine dikkat çekerek büyük ilgi topladı.

950 Öğrenciye Spor Eğitimi: Futboldan Tekvandoya 14 Farklı Branş

Çeşme Belediyespor Yaz Spor Okulları, 2024 yaz sezonunda futbol, basketbol, voleybol, satranç, tenis, yelken, kano, rüzgar sörfü, pilates, step, aerobik, zumba, jimnastik, tekvando ve özel gereksinimli bireyler için toplamda 14 farklı branşta eğitim sunacak. Bu kapsamda 950 öğrenciye spor eğitimi verilecek. Özellikle 7-12 yaş grubundaki çocuklar için 8 haftalık kapsamlı bir program hazırlanmışken, zumba, jimnastik ve satranç branşlarında 4-7 yaş grubundaki çocuklar da programa dahil edilerek geniş bir yaş aralığı hedefleniyor.

Başkan Lal Denizli’den Anlamlı Mesaj

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, açılış töreni sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı gelişimi için sanat ve sporun ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak bu alanlarda onların yanında olacağımızı ve gereken desteği sağlayacağımızın altını bir kez daha çiziyorum. Bu vesileyle açılışa ev sahipliği yapan Çeşme Belediyespor Kulübü Başkanımız Sayın Faik Çağlayan’a emek ve katkıları için teşekkür ediyor; çocuklarımızın ve gençlerimizin spor dolu, sağlıklı, eğlenceli, mutlu bir yaz tatili geçirmesini diliyorum.”

Kaymakam Mehmet Maraşlı: “Çocuklarımızı Güzel Bir Yaz Bekliyor”

Açılış töreninde konuşma yapan Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı, yaz spor okullarının çocukların gelişimi üzerindeki olumlu etkilerine vurgu yaptı. Maraşlı, “Okullar kapandı ve çocuklarımızı çok güzel bir yaz bekliyor. Çocuklarımız, Çeşme Belediyesi’nin yaz spor okullarında kendilerini geliştirebilecekler, böylece ekran ve oyun bağımlılığından da uzak duracaklar. Belediyemize ve İlçe Gençlik Müdürümüze teşekkür ediyorum. Çocuklarımız sporun yanında kitap okumayı da ihmal etmesinler. Antrenörlerimizden de ricam, spor etkinliklerinin yanında en az yarım saat kitap okuma etkinliğini de unutmasınlar,” dedi.

Bir yanıt yazın

*