Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Can Yaman’dan Lal Denizli ve Esat Tanık’a eleştiriler ve sorular

Zafer Partisi’nin Çeşme için belediye başkan adayı Can Yaman, yerel siyasetin önemli isimleri Lal Denizli ve Esat Tanık’a dikkat çeken eleştirilerde ve sorularda bulundu. Yaman, bu sorularla mevcut yönetimlerin politika ve vaatlerini sorgulayarak, Çeşme’nin geleceği için önemli konuları gündeme getirdi.

Lal Denizli’ye ve Mevcut CHP Belediye Yönetimine Yönelik Eleştiriler ve Sorular

Can Yaman, CHP’den Çeşme Belediye Başkan Adayı olan Lal Denizli’ye, mevcut CHP yönetimine yönelik eleştirilerini ve sorularını iletti. Yaman, Denizli’ye, partisinin şu anki belediye başkanı tarafından gerçekleştirilmemiş ya da ihmal edilmiş olan vaat ve politikalar hakkında konuştu. Özellikle, doğal alanların korunması ve ranta karşı alınacak önlemler konusunda mevcut yönetimin politikalarını sorguladı.

Yaman, 25 yıldır CHP’nin yönetiminde olan Çeşme’de, ruhsat alma sürecinin uzunluğu ve bu süreçteki muğlaklıklar hakkında sorular sordu. Ayrıca, ruhsatlar için gerekli olan harç, vergi dışındaki ek ödemeler ve bağışların istenip istenmediğini de gündeme getirdi.

“Sayın Lal Hanım siz CHP belediye başkan adayı değil misiniz? Mevcut belediye başkanı sizin partinizin belediye başkanı olduğunu bilmiyor musunuz? Vaat ettiğiniz yada eleştirdiğiniz konular sizin belediye başkanınızın yapmadığı ya da tolerans gösterdiği konular olduğunu mu söylüyorsunuz? Doğal alanları ranta talana kapatıcağım diyorsunuz, mevcut başkanın alanları ranta kurban ettiğini mi söylüyorsunuz?

25 yıldır Çeşme’yi yöneten CHP’ye sormak istiyorum. İlçemizde ruhsat alırken neden insanlar uzun süreler beklemek zorunda kalmakta? Bunun cevabı nedir? Ayrıca her ruhsat için işletme ve ruhsatın türüne göre, harç ve vergiler dışında, başka ödeme ve bağışların istendiği doğru mudur?
Ruhsatlar başvuru sırasına göre mi verilmekte yoksa başvuranın yakınlığına göre mi verilmektedir?”

Esat Tanık ve Cumhur İttifakı’na Yönelik Eleştiriler ve Sorular

Esat Tanık ve onun temsil ettiği Cumhur İttifakı’na yönelik eleştirilerde de bulunan Yaman, Tanık’ın Çeşme’ye doğal gaz getirme vaadini ve bu vaadin gerçekleştirilme yöntemini sorguladı. Yaman, Tanık’ın, hizmet sunumunda partizan bir yaklaşım olup olmadığını ve hizmetin sadece kendi destekçilerine mi sunulduğunu merak etti.

Ayrıca, Cumhur İttifakı’nın geçmiş seçimlerde Ovacık bölgesinde TOKİ projesi vaadi ile ilgili olarak, bu vaadin gerçekleştirilmemiş olmasını eleştirdi. Yaman, beş yıl önce verilen vaadin gerçekleşmemiş olmasının, şimdiki vaatlerin güvenilirliğini nasıl etkilediğini sordu.

“Sayın Esat bey, 1 Nisan itibariyle seçildiğinde Çeşme’ye doğal gaz getirme çalışmalarının başlayacağını söylüyor. Çeşme’nin hizmetsiz kaldığını vurguluyor. Kendisine sormak istiyorum. Çeşme’ye hizmeti devletin gücüyle getireceğini söyleyen Esat bey, şunu mu demek istemekte, “Bizden olursanız hizmet var, bizden olmazsanız hizmet yok” mu demek istiyor? 23 yıldır iktidarda olan partinin insanlara hizmet ederken parti merkezli ayrımcılık mı yaptığını söylemek istemekte?

Bundan 5 sene önce yerel seçimlerde Cumhur İttifakı, Ovacık bölgesinde bir arsa üzerine “Toki Proje Alanı” yazan bir tabela ile çekim vermişler ve bunu Çeşme halkına müjdelemişlerdi. Aradan koskoca beş sene geçti ve hiç bir çalışma yapılmadı. O gün bu vaadi verirken Çeşme halkını kandırarak oy devşirmek için mi yapmışlardı? Bugün verdikleri vaadlerin inandırıcılığını nasıl garanti edebilirler? Yoksa 5 sene önce olduğu gibi hayali vaatler mi verilmektedir?”

Bir yanıt yazın

*