21-24 Eylül Çeşme Festivali’nin detayları belli oldu. Dünyaca ünlü sanatçılar Çeşme’de buluşacak

Enrico Macias

Çeşme Festivali, Akdeniz temasıyla, 21 Eylül Perşembe, Akdeniz’in zengin kültüründen esintiler taşıyan bir açılışla sanatseverleri selamlayacak. Saat 21.30’da, Cezayir kökenli ünlü Fransız sanatçı Enrico Macias‘ın nefes kesen sahne performansı, festivalin perdelerini aralayacak. Macias, Akdeniz kültürü ve gelenekleri hakkında müziğiyle bir tablo çizecek.

Çalgiya İzmir
Çalgiya İzmir

22 Eylül Cuma, saat 19.00’da; Çalgiya İzmir ile Makedonya ve Bulgaristan kökenli bir müzik ziyafeti sizleri bekliyor. “Calgija”, telli çalgılarla oluşturulan küçük bir fasıl grubu anlamına gelir ve bu grup, Balkan kökleriyle eşsiz bir deneyim sunuyor. Aya Haralambos Kültür Merkezi’ndeki bu özel performans, dinleyicilere farklı bir coğrafyanın melodilerini getirecek.

Dany Brillant
Dany Brillant

Aynı gece saat 21.30’da, Caz ve Akdeniz müziği ile tanınan Dany Brillant sahne alacak. Tunus kökenli bu Fransız sanatçı, Çeşme Amfi Tiyatro’da seyircilerle buluşarak unutulmaz bir gece yaşatacak.

Rabih Abou-Khalil
Rabih Abou-Khalil

23 Eylül Cumartesi, saat 19.30’da; Arap ve Akdeniz ezgilerini modern cazla birleştiren Rabih Abou-Khalil performansıyla bizleri büyüleyecek. Bu Lübnan asıllı sanatçı, Çeşme Meydanı’nda dinleyicilere etkileyici bir müzik serüveni sunacak. Aynı gece, saat 21.30’da, Ege’nin kalp atışlarını yansıtan ritimleriyle karşınızda olacak.

Aynı gece yani 23 Eylül Cumartesi, saar 21:30’da Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda Ege‘nin konseri olacak.

Salut de Smyrne
Salut de Smyrne

Çeşme Festivali’nin son günü olan 24 Eylül Pazar, saat 19.00’da çok dilli bir müzik ziyafeti başlayacak. Salut de Smyrne, Rumca, Türkçe, Ladino ve Arapça dillerindeki notaların dansıyla sanatseverlerle Aya Haralambos’ta buluşacak.

Chico & the Gypsies
Chico & the Gypsies

Ve festivalin büyük finali! Saat 21.30’da, Flamenko’nun zirve noktası olan Chico & the Gypsies sahne alacak. Bu grup, Gypsy Kings’in devamı niteliğinde olup, etkileyici gitar performansları ve güçlü vokalleriyle bilinir. Çeşme Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek bu muhteşem performansla festivalimiz, unutulmaz bir kapanış yapacak.

21-24 Eylül Çeşme Festivali programı
21-24 Eylül Çeşme Festivali programı

Bu özel etkinlikte, dünya müziğinin önde gelen isimlerini bir araya getirerek, katılımcılara uluslararası bir müzik deneyimi sunmak amaçlanıyor. Çeşme, tarihi güzellikleriyle birlikte, bu müzik ziyafetiyle bir kez daha uluslararası sanat arenasında adından söz ettirecek. Siz de bu benzersiz deneyimi yaşamak için mutlaka bu tarihleri ajandanıza kaydedin.

Bir yanıt yazın

*