Alaçatı’da sanat dolu günler: 40 sanatçı, 7 gün, sınırsız yaratıcılık

Çeşme Alaçatı, 30 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 21. Uluslararası Alaçatı Barborossa Sanat Çalıştayı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu önemli etkinlik, dünya çapında tanınmış 40 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Etkinlik Detayları ve Katılımcılar

Çalıştay, Alaçatı Barborossa Otel ve Çeşme Belediyesi iş birliği ile düzenleniyor. Proje ve küratörlüğü Özer Ulukaya tarafından yürütülen etkinlik, farklı ülkelerden gelen sanatçıları ağırlayacak. KKTC, Makedonya, Bulgaristan, Sırbistan, Kosova, Rusya ve İtalya’dan katılan sanatçılar, Türkiye’nin dört bir yanından gelen meslektaşları ile buluşacak.

Sanat ve Kültürün Buluşma Noktası Alaçatı

Etkinlik boyunca Alaçatı’da resim, giyilebilir sanat defilesi, söyleşiler ve canlı performanslar gibi çeşitli sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecek. Sanatçılar, eserleri aracılığıyla sanatsal görüşlerini ve tekniklerini paylaşacakları platformlarda bir araya gelecekler. 4 Haziran 2024 tarihinde Makedonyalı sanatçı Fehim Hüskoviç’in canlı performansı, 6 Haziran 2024 tarihinde ise Güler Genç Erol ve Dilek Genç Bayboru’nun giyilebilir sanat defilesi etkinlikte öne çıkan başlıca etkinlikler arasında yer alıyor.

Sanatseverler İçin Kaçırılmayacak Bir Fırsat

Etkinlik süresince sanatçıların eserleri Alaçatı Barborossa Otel’de 6-8 Haziran 2024 tarihleri arasında sergilenecek. Sanatseverler, bu sergide birbirinden değerli iki eseri yakından inceleme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, çalıştayda üretilen eserler, 22 Haziran 2024 tarihinde Çeşme Kent Müzesi’nde açılacak olan sergide bir ay boyunca ziyaretçilere sunulacak.

Sanat Çalıştayına Katılacak Değerli İsimler

21. Uluslararası Alaçatı Barborossa Sanat Çalıştayı’na katılacak sanatçılar arasında Ayhan Çetin, Beyda Çetin, Betül Omay Yazıcı, Bülent Salderay, Dilek Genç Bayboru, Fehim Huskovic, Ferda Acı, Funda Paçacıoğlu, Güler Genç Erol, Gabriel Panev, Gülümay Çıraz, Hatice Türkeli, Harun Acı, Hayriye Sır, Hüseyin Yıldırım, İlhan Dündar, Karpov Alexander, Leyla Afacan Kodaman, Lyuba Yosifcheva, Medzic Fakic, Mehmet Emin Erşan, Melis Elmas, Natalya Kobzeva, Nehat Begiri, Paride Raneri, Petia Papazova, Petya Paneva, Reyhan Abacıoğlu, Rıdvan Özdengülsün, Sema Barlas, Seyhan İlhan, Simge Kalfaoğlu, Şemsi Altaş, Şevval Bıdı, Turgut Akarsu, Vladimir Temkov, Yasemin Kalyoncu, Yılmaz Çıracıoğlu ve Zeliha Akçaoğlu gibi isimler bulunuyor.

Bir yanıt yazın

*