Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli 10. Çeşme Open’ı ziyaret etti. Genç Türk satranççı Demhat Zerey’den büyük başarı

Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli, Çeşme Open 2024 Satranç Turnuvası’nı ziyaret etti. Bu prestijli etkinliğin 10. yılı vesilesiyle sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı: “Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın 10. yılında, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile düzenlenen bu anlamlı organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Çeşme’mizde 22 farklı ülkeden 815 sporcuyu ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Tüm sporcularımıza yürekten başarılar diliyorum.”

10. Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Çeşme Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, bu yıl onuncu kez düzenleniyor ve dünyanın dört bir yanından satranç tutkunlarını bir araya getiriyor. Turnuvanın ilk gününden itibaren büyük bir heyecanla süren müsabakalar, hem sporcular hem de izleyiciler için unutulmaz anlara sahne oluyor.

Turnuvada bu akşam 8. turlar oynanacak ve yarın son tur ile birlikte ödül töreni gerçekleştirilecek. Tüm katılımcılar, son turların getireceği sonuçları büyük bir merakla bekliyor.

A Kategorisinde Marius Fromm Lider Durumda

Yedi tur sonunda A kategorisinde Alman sporcu Marius Fromm, 5.5 puanla lider durumda bulunuyor. Fromm’un liderliği, turnuvanın başından beri gösterdiği istikrarlı performansının bir sonucu olarak öne çıkıyor. Ancak turnuvada asıl dikkat çeken isim, 14 yaşındaki Türk oyuncu Demat Zerey oldu.

Demhat Zerey’in Büyük Başarısı

Demhat Zerey, henüz 14 yaşında olmasına rağmen turnuvada şimdiye kadar maç kaybetmedi ve sürekli unvanlı sporcularla karşılaştı. Turnuvaya 65. sırada başlayan genç oyuncu, gösterdiği üstün performansla 5 puan toplayarak 8. sıraya yükseldi. Zerey’in bu başarısı, Türk satrancı için büyük bir umut kaynağı olarak görülüyor.

Çeşme’nin Satranç Severlere Ev Sahipliği

Çeşme, bu yıl onuncu kez düzenlenen Uluslararası Açık Satranç Turnuvası ile satranç severlere ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyor. Turnuvada yer alan 815 sporcu, 22 farklı ülkeden gelerek Çeşme’nin güzel atmosferinde buluştu. Bu çeşitlilik, turnuvaya uluslararası bir boyut kazandırırken, Çeşme’nin turizm potansiyelini de gözler önüne seriyor.

Son Turlar ve Ödül Töreni

Turnuvanın son turları ve ödül töreni, satranç severler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Yarın oynanacak son tur maçlarının ardından, başarılı sporcular ödüllerini alacak. Ödül töreninde, Çeşme Belediye Başkanı Lal Denizli’nin de katılım göstermesi bekleniyor.