Çeşme Festivali’nin üçüncü gününde Ege rüzgarı esti

Çeşme Belediyesi tarafından gerçekleştirilen eşsiz Çeşme Festivali, katılımcılara müzik, dans ve kültür dolu anlar yaşattı. Festivalin üçüncü gününde de bu coşku katlandı, izleyenleri mest eden etkinliklerle dolu bir gün yaşandı.

Üçüncü Günün Başlangıcı ve Etkinlik Akışı

Festivalin üçüncü günü, Salih Nazım Peker’in “Ud’un Sesi: Akdeniz Müziği ve Kültüründe Ud’un Rolü” konulu ilgi çekici söyleşisiyle başladı. Bu söyleşi, bölgenin müzik kültürüne ışık tutan bir konuşmaydı ve katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle takip edildi. Ardından, Çeşme Belediyesi Bando ekibinin muhteşem performansı izleyenlere enerji dolu anlar yaşattı.

Çankaya Belediyesi’nin Katkısı ve Flamenko Gösterisi

Çankaya Belediyesi Halk Oyunları Ekibi de festivalin bu özel gününde sahne aldı. Onların etkileyici gösterisi ve flamenko dans performansı izleyicilere adeta bir sanat şöleni sunarak festivalin renklenmesine katkıda bulundu.

Rabih Abou-Khalil’den Müzik Ziyafeti

Lübnan asıllı ünlü ud ve flüt sanatçısı Rabih Abou-Khalil, Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda sahne aldı. Kendine has tarzıyla izleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunan sanatçı, festivalin doruk noktasına ulaşmasını sağladı.

Rabih Abou-Khalil
Rabih Abou-Khalil

Ege ile Müzikal Zirve

Festivalin üçüncü gününde sahneye çıkan ünlü şarkıcı Ege, hem kendi şarkılarıyla hem de 90’ların en sevilen parçalarıyla izleyenleri coşturdu. Bu enerji dolu performans, festivalin en unutulmaz anlarından biri oldu.

100. Yıl Marşı

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran, festivaldeki özel anlara katkıda bulundu. Ege’nin söylediği 10. Yıl Marşı ve kendi bestesi olan 100. Yıl Marşı’na eşlik ederek, bu anları daha da anlamlı kıldılar.

Festivalin Kapanışı ve Son Notlar

21-24 Eylül Çeşme Festivali programı
21-24 Eylül Çeşme Festivali programı

Bu akşam Chico & The Gypsies’in muhteşem konseriyle sona erececek. Kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

*