Germiyan Masal Evi, zengin Türk kültürünün ve geleneksel mutfak sanatlarının yaşatılması adına benzersiz bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 21 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecek olan “Ege Otları ve Yöresel Mutfak” kursu, bölgesel lezzetlerimizi keşfetmek ve bu eşsiz tatları kendi mutfaklarımıza taşımak isteyen herkese açık bir davet.
Kursa Kayıt ve İletişim Bilgileri
Kurs, herhangi bir ücret talep etmeden sunulmaktadır ve katılımcıların sadece bir telefon aramasıyla kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt için aşağıdaki iletişim bilgileri kullanılabilir:
- Telefon Numarası: 0(232) 750 0 750 / 905 – 815
- Dahili: 905 – 815
Kayıt işlemleri ve kurs hakkında daha fazla bilgi almak için belirtilen numaralardan Germiyan Masal Evi’ne ulaşabilirsiniz.
Kursun Sundukları
Bu kurs, Ege bölgesine özgü otların ve yerel yemeklerin tanıtılması, pişirilmesi ve sunulması üzerine yoğunlaşacak. Katılımcılar, Ege bölgesinin zengin bitki çeşitliliği sayesinde elde edilen eşsiz lezzetleri öğrenme fırsatı bulacaklar. Ayrıca, yöresel mutfak kültürümüzün inceliklerini uygulamalı olarak deneyimleme şansına erişecekler.
Çocuklar İçin Ayrılan Özel Alan
Kursa katılan anneler için özel bir düzenleme yapılmıştır. 36-53 ay arasındaki çocuklar, kurs süresince Germiyan Masal Evi’nin çocuklara özel ayrılan bölümünde vakit geçirebilecekler. Bu sayede anneler, kursa tam anlamıyla odaklanırken çocukları da güvenli ve eğitici bir ortamda zaman geçirme imkanı bulacaklar.
Ulaşım Kolaylığı
Katılımcıların kursa rahatlıkla ulaşabilmeleri için ulaşım Belediye tarafından sağlanacaktır. Bu hizmet sayesinde, kursiyerlerin etkinliğe katılımları kolaylaştırılmış olup, kurs gününde herhangi bir ulaşım problemi yaşamalarının önüne geçilmiştir.