Hayatın Anlamı Kitap projesi kapsamında yazar Hale Gökalpsezer ile buluşma

01 Aralık 2023 Cuma günü saat 13:30’da, Hayatın Anlamı Kitap projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlik, Köstem Zeytinyağı Müzesi’nde kitapseverlerle buluşuyor. Bu özel günde, “Zeytin Perisi Zizi” kitabının yazarı Hale Gökalpsezer, okurlarıyla bir araya gelecek ve eserini daha yakından tanıtacak.

Hale Gökalpsezer
Hale Gökalpsezer

Hale Gökalpsezer’in Sanat ve Edebiyat Yolculuğu

1970 İzmir doğumlu Hale Gökalpsezer, sanat eğitimini DEÜGSF Resim Anasanat Dalında tamamlayarak kendi atölyesini kurmuştur. Çeşitli okullarda resim öğretmenliği yapmış olan Gökalpsezer, 2005 yılında İzmir Devlet Opera ve Balesi bünyesine sahne ressamı olarak katılmıştır. “Bütün çocuklar sanatçı doğar” ilkesiyle yola çıkarak kurduğu “Hayal Atölyesi Düşler Kumpanyası”nda, çocuklarla disiplinler arası sanat çalışmaları yapmaktadır. Aynı zamanda TOBAV İzmir Şubesinde görevine devam etmektedir. Gökalpsezer, 2002 yılından bu yana çocuk oyunları ve öyküleri yazmakta, bu eserleri resimlemektedir.

Zeytin Perisi Zizi
Zeytin Perisi Zizi

“Zeytin Perisi Zizi” Kitabının Özeti ve Mesajı

“Zeytin Perisi Zizi”, yüzyıllara tanıklık eden zeytin ağaçlarının hikâyelerini anlatıyor. Bu eser, doğanın ve yaşamın bir parçası olan zeytin ağaçlarının, insanlık için taşıdığı önemi ve mucizevi yönlerini vurguluyor. Kitapta, zeytin ağaçlarını koruyan peri Zizi’nin hikâyesi, zeytinin yeryüzü zenginliği olarak betimlenmesiyle harmanlanıyor. Gökalpsezer, kitabında, her çocuğun bu coğrafyada doğan bir birey olarak zeytin kültürünü tanıması ve bu değerli mirasa sahip çıkmasının önemini dile getiriyor.

Tüm kitapseverleri ve sanat meraklılarını, bu eşsiz deneyimi yaşamak ve zeytinin büyülü dünyasına adım atmak üzere Köstem Zeytinyağı Müzesi’ne davet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

*