İzmir ile Milano, Roma, Venedik arasında direkt uçuşlar başlayacak

İzmir, özellikle Çeşme ilçesi ile Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri. İtalya’nın Milano, Roma ve Venedik şehirleri ile bu harika şehir arasında direkt uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanması, iki ülkenin turizm ilişkileri açısından son derece olumlu bir gelişme olarak hayata geçecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Müjdeli Haber

Son zamanlarda İzmir ve İtalya arasında turizm ilişkileri giderek artmakta. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio ile bir araya geldi. Bu buluşma, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlenmesine vesile oldu.

Başkan Soyer, konsolosun kentte bıraktığı olumlu izlerden övgüyle bahsetti: “Sizinle birlikte önemli projelere imza attık. İzmir ve İtalya arasındaki bağları daha da güçlendirdiniz. Kentimize yaptığınız katkılar için size minnettarız.”

İtalya’nın İzmir Konsolosundan Veda Ziyareti

İzmir’e olan sevgisiyle bilinen Valerio Giorgio, Başkan Soyer ile yaptığı son buluşmasında İzmir’e olan bağlılığını dile getirdi: “Burada geçirdiğim zaman boyunca, İzmir’in sıcaklığını ve misafirperverliğini hep yanımda hissettim. İzmir’e olan bu derin bağlılık hissi, bana bu şehre her dönüşümde evimde hissettirdi.”

Konsolos Giorgio, İzmir’le İtalya’nın ünlü şehirleri Milano, Roma ve Venedik arasında 2024 yaz döneminde direkt uçuşların başlayacağını müjdeledi.

İzmir’in Turizm Potansiyeli Artıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in turizmdeki potansiyelini vurguladı. “Son yıllarda İzmir’e olan ilgi artarak devam ediyor. Direkt uçuşların başlamasıyla İzmir, dünya turizminde daha da önemli bir yer edinecektir. İzmir, Akdeniz’in en değerli turizm destinasyonlarından biri olup, yıllık 1,5 milyon turist ağırlamaktadır. Ancak hedefimiz bu rakamı yılda 4 milyona çıkarmaktır. İzmir’in UNESCO Dünya Mirası’na katkıda bulunan zenginlikleriyle bu hedefe ulaşacağına inancımız tamdır.”

Bir yanıt yazın

*