Tatilin uzaması Çeşme’ye yaradı: Oteller bayramda dolup taşacak

Çeşme kalabalık plajlar

Çeşme, bayram tatilinin 9 güne çıkmasıyla birlikte yoğun bir turizm hareketliliğine sahne oluyor. Özellikle yaz sezonunun başlamasıyla birlikte otel rezervasyonlarında büyük bir artış gözlemleniyor. Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, Kurban Bayramı tatilinde ilçedeki otellerde yüzde 90’ı aşan doluluk oranlarına ulaşmayı beklediklerini belirtti.

Bayram Tatilinin Uzamasıyla Rezervasyonlarda Patlama

Bayram tatilinin 9 güne çıkması, tatilciler için büyük bir fırsat oluşturdu. ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, bu durumu değerlendirerek, rezervasyonların yoğunlaştığını ve tatilcilerin büyük bir ilgi gösterdiğini ifade etti. Özellikle 15-22 Haziran tarihleri arasında Çeşme’de otellerin neredeyse tamamen dolmasını beklediklerini açıkladı. Bu yoğun ilginin, hem yerli turistler hem de yurtdışında yaşayan gurbetçiler tarafından gösterildiğini belirten Demir, Çeşme’nin bu yaz da popülerliğini koruyacağını söyledi.

Çeşme’de Tesislerin Yüzde 60’ı Doldu

Şu an itibariyle Çeşme’deki otellerin yüzde 60 oranında doluluk oranına ulaştığını ifade eden Yakup Demir, bu oranın bayram tatili süresince yüzde 90’ı geçeceğini öngördüklerini belirtti. Bu yüksek doluluk oranının, Çeşme’nin turizm potansiyelini ve tatilciler tarafından ne kadar çok tercih edildiğini gösterdiğini vurguladı. Demir, “Çeşme’de tüm plajlar açıldı ve hava oldukça güzel. Yaz tatili resmen başlamış durumda. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen tatilcilerimizle bu yaz da Çeşme, dolu dolu geçecek” dedi.

Gurbetçilerin Yoğun İlgisi

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının da bu yıl Çeşme’ye büyük ilgi gösterdiği gözlemleniyor. Gurbetçilerin tatil planlarında Çeşme’yi tercih etmeleri, bölgedeki otel ve turizm işletmelerine büyük bir katkı sağlıyor. Demir, özellikle Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının Çeşme’ye olan ilgisinin her geçen yıl arttığını belirterek, bu ilginin hem turizm sektörüne hem de yerel ekonomiye olumlu yansıdığını ifade etti.

Çeşme’de Yaz Sezonu Resmen Başladı

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Çeşme’deki plajlar, restoranlar ve eğlence mekanları da tam kapasiteyle hizmet vermeye başladı. Turizm işletmeleri, bu yoğun dönemde misafirlerine en iyi hizmeti sunmak için hazırlıklarını tamamlamış durumda. Çeşme’nin eşsiz plajları, tarihi ve doğal güzellikleri, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil deneyimi sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

*