100 gündür kayıp olan 19 yaşındaki Veli Eren Atay’dan haber alınamıyor

Veli Eren Atay

İzmir’in Karşıyaka bölgesinde yaşamını sürdüren Veli Eren Atay (19), arkadaşlarıyla bir araya gelmek ve eğlenmek amacıyla Çeşme’nin mahallesi Alaçatı’ya gitmişti. Ancak bu gezi, Atay’ın hayatındaki en büyük gizeme dönüştü. Genç adamdan tam 100 gün boyunca hiçbir haber alınamadı.

O Gece Neler Yaşandı?

Veli Eren Atay, 15 Temmuz’da evinden çıktı ve arkadaşlarıyla Çeşme’ye doğru yola koyuldu. Bilgilere göre, aynı günün akşamında Atay ve arkadaşları Alaçatı’da bulunan bir eğlence mekanına gittiler. Ancak gece saat 02.30’da arkadaşları mekandan ayrılırken, Atay saat 04.00 civarında mekandan ayrıldı ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

Veli Eren Atay
Veli Eren Atay

Ailesinin Endişesi ve Arama Çalışmaları

O gece annesiyle son telefon görüşmesini yapan Atay, oldukça keyifli olduklarını ve her şeyin yolunda olduğunu belirtti. Ancak o geceyi takip eden günlerde Atay’dan haber alınamayınca ailesi derin bir endişeye kapıldı ve polise kayıp başvurusunda bulundu.

Çeşme Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı araştırmalara rağmen, genç adamın izine rastlanmadı. Bu olay, sanatçı ve ünlü isimlerin de dikkatini çekti ve birçok kişi, sosyal medya hesaplarından Veli Eren’in bulunması için çağrılarda bulundu. Ailesi de sokak sokak dolaşarak ‘kayıp’ ilanlarıyla oğullarının bulunmasını istedi.

Ailenin Gözyaşları ve Çağrısı

Veli Eren Atay
Veli Eren Atay

Veli Eren’in annesi Ebru Atay duygularını şu şekilde ifade etti: “Çocuğumdan bir iz ve işaret bekliyoruz. Muhakkak biri onu görmüştür. Oğlumun başına bir şey gelmesinden endişe ediyorum. Allah rızası için haber bekliyoruz.”

Veli Eren Atay
Veli Eren Atay

Baba Mehmet Atay ise şunları söyledi: “Oğlumdan hala bir haber yok. İçimiz yanıyor. Emniyetin çalışmalarına güveniyoruz ancak günler geçiyor ve bir iz bile yok.”

Veli Eren Atay’ın kayboluşu, tüm Türkiye’nin gözlerini üzerine çekti. Ailesinin ve yakınlarının endişesi her geçen gün artarken, genç adamın bulunması için yapılan tüm çalışmalar sonuçsuz kaldı. Bu gizemli kayboluş, hala birçok kişinin zihninde soru işaretleri bırakmış durumda.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardım çağrılarına rağmen, Veli Eren Atay’dan alınan son haber, Çeşme’de eğlenirken yaptığı telefon görüşmesiydi. Umuyoruz ki bu acılı aile, oğullarına en kısa sürede kavuşur ve bu karanlık perde aydınlanır.

Bir yanıt yazın

*