Çeşme Belediyesi 419 Konutluk Toplu Konut Projesi için start verdi! Başvuru tarihi ve başvuru şartları belli oldu

Çeşme, İzmir’in parlayan yıldızı, denizinin berraklığı, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Bu muhteşem ilçeye yeni bir değer daha ekleniyor: 419 konutluk Toplu Konut Projesi!

Proje Hakkında Bilgiler

İzmir’in en popüler ilçelerinden biri olan Çeşme’ye hayata geçirilecek olan bu yeni proje, şehirdeki konut ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Çeşme Belediye Başkanı Sayın Ekrem Oran’ın yaptığı açıklamaya göre, Reisdere Gecekondu Önleme Bölgesi’nde devreye alınacak bu projede 419 konut bulunacak.

Başvuru Süreci ve Detayları

Projeye başvurular çok yakında başlıyor! Çağdaşkent İkinci Yüzyıl Etabı için planlanan ön talep başvuruları 9 Ağustos Çarşamba günü itibariyle alınmaya başladı. Başvurularınızı, Çeşme Belediyesi Merkez Binası ve Alaçatı Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Şartlar:

  1. T.C. Vatandaşlığı: Başvuru yapabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalısınız.
  2. İkamet Şartı: Başvurunun yapıldığı tarihten itibaren son 36 ay içerisinde Çeşme ilçe sınırları içerisinde ikamet etmiş olmalısınız.
  3. Aylık Gelir Limiti: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2023 yılında açıklanan Asgari Geçim Endeksi’ne göre, aylık hane halkı gelir toplamınızın 34 bin TL’yi geçmemesi gerekiyor.
  4. Konut Sahipliği: Başvuru sahibi, eşi ve velayeti altında olan çocuklar adına tapuda kayıtlı herhangi bir konutun (TOKİ dahil) olmaması gerekmektedir.
  5. Tekil Başvuru Kuralı: Bir hane halkı adına sadece bir adet başvuru yapabilirsiniz. Eğer birden fazla başvuru yapılırsa, başvurularınız geçerli olmayacaktır.

Çeşme’nin eşsiz doğal güzellikleriyle buluşan bu yeni konut projesi, bölgede yaşamak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor. Başvuru şartlarını sağlıyorsanız, bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Yeni evinizde hayatınıza yepyeni bir başlangıç yapın ve Çeşme’nin eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarın

Bir yanıt yazın

*