Çeşme’de yelkenler fora: Arkas Aegean Link Regatta yarışları

Çeşme kıyılarında yedinci kez yelkenler fora! Arkas Aegean Link Regatta, Türkiye Yat Ligi’nin son ayağını teşkil ederken, ligin şampiyonları da kupalarını kaldıracak. İlk defa J70 sınıfı teknelerin de katılımıyla, Çeşme’nin büyüleyici sahillerinden yarış seyredilebilecek.

Yelken ve Rüzgarın Uyumu: Arkas Aegean Link Regatta

Çeşme’nin geleneksel ve uluslararası yarışı Arkas Aegean Link Regatta, yedinci yılında yatların rüzgarla dansını sergilemeye devam ediyor. Arkas, Türkiye Yelken Federasyonu, EAYK ve Çeşme Marina’nın işbirliği ile yelken sporunun Çeşme’de daha aktif ve etkin bir hale gelmesi amacıyla 22-27 Ağustos tarihleri arasında düzenleniyor.

Çeşme: Yelken ve Yat Yarışlarının Mekânı

Rüzgâr bakımından dünya çapında yelken ve yat yarışları için en ideal parkurlardan biri olan Çeşme, bu yıl Bulgaristan ve Rusya takımlarını da ağırlayarak “Bu güzel coğrafyada rüzgarla dansa biz de varız” mesajını verecek.

Ana Sponsor ve Katkı Sağlayanlar

Arkas Aegean Link Regatta’nın bu yıl ana sponsorluğunu Arkas’ın denizcilik şirketi Arkas Line yaparken, sürdürülebilir mimarinin örneklerinden FAMM Urla da katkılarını sürdürüyor. Kapanış partisine ev sahipliği yapan YUZU Beach, etkinliğe ayrı bir renk katacak.

Özel Bir Gün: Dünya Rüzgar Gibi Esme Günü

Yarışın ilk günü, yelkenciler 23 Ağustos – Dünya Rüzgar Gibi Esme Günü’nde, Çeşme denizinin güçlü dalgaları ve sert esen rüzgarıyla tek yarışta mücadele edecek. Bu özel gün, rüzgarıyla meşhur Çeşme’de insanları denizin ve rüzgarın uyumunu seyretmeye davet ediyor.

100. Yıl’a Özel Yarış Ve Kupa

İkinci gün, Çeşme Belediyesi sponsorluğunda 100. Yıl Yarışı gerçekleştirilecek. Ilıca açıklarında iki şamandıra yarışında finişe ilk ulaşan takımlar, 100. Yıl Özel Kupalarını alacak.

Yarışa Yeni Bir Soluk: J70 Tekneler

Üçüncü günde, yarışa eklenen yeni sınıf J70’ler sularda olacak. Arkas’ın Dört Silahşörleri, J70 tekneleri Athos, Porthos, Aramis ve D’artagnan ile her takım dörder kişi halinde yarışacak. Bu tekneler, yelkene yeni başlayan ya da amatör/profesyonel yelken sporcularının rahatlıkla ve kolayca kullanabileceği, taşınabilir ve pratik özellikler sunuyor.

Türkiye Yat Ligi’nin Final Ayağı: Arkas Aegean Link Regatta

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Türkiye Yat Ligi’nin beşinci ve son ayağı Arkas Aegean Link Regatta olacak. Bu lig, yelken sporunun daha büyük bir kitleye ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenleniyor. Bu yıl 45 takım ve 450’den fazla sporcu mücadele ediyor.

Görkemli Kapanış: Çifte Kupa ve Eğlence

Arkas Aegean Link Regatta ve TYF Yat Ligi’nin kazananları, aynı gecede kupalarını alacak. İskender Paydaş ve Orkestrasının canlı performansıyla eğlence doruğa çıkacak, final gecesinin ev sahipliğini YUZU Beach yapacak.

Arkas Aegean Link Regatta, kazanan teknenin bir yıl boyunca sahip olacağı kupayla anımsanacak. Üst üste beş yıl kazanan tekne, kupanın daimi sahibi olacak. Bu prestijli yarış, Çeşme’nin yelken ve deniz sporları açısından ne denli önemli bir mekân olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Bir yanıt yazın

*