EMITT Turizm Fuarı’nın parlayan yıldızı Çeşme

Her yıl turizm sektörünün merakla beklediği ve bu yıl da kapılarını ziyaretçilere açan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. 27. kez düzenlenen bu prestijli etkinlik, yerli ve yabancı birçok destinasyonun yanı sıra, turizm profesyonellerini ve seyahat meraklılarını bir araya getiriyor. Bu yılki fuarda, İzmir’in incisi Çeşme ilçesi de 150 metrekarelik geniş ve göz alıcı stantıyla dikkat çekti.

Çeşme’nin Büyüleyici Standına Yoğun İlgi

Çeşme Belediyesi tarafından özenle hazırlanan stant, zengin doğal güzellikleri ve termal kaynaklarıyla ünlü Çeşme’yi en iyi şekilde temsil etti. Stant, çok sayıda turizmci ve Çeşme’nin sunduğu eşsiz tatil fırsatlarını arayan ziyaretçilerle dolup taştı. Görsel tasarımı, interaktif tanıtım materyalleri ve canlı sunumlarıyla Çeşme standı, EMITT Turizm Fuarı’nda adeta bir cazibe merkezi haline geldi.

ÇEŞTOB Başkanı’ndan Memnuniyet İfadeleri

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, fuarda Çeşme’yi tanıtmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Başkan Demir, “27 yıldır kesintisiz olarak EMITT Turizm Fuarı’nda yer alıyoruz. Bu süre zarfında Çeşme’nin turizm potansiyelini en iyi şekilde sergilemek için standımızı sürekli yeniledik. Son beş yılda tasarladığımız standlar büyük beğeni topladı. Ziyaretçiler standımıza geldiklerinde Çeşme’nin tatil atmosferini soluyor, bölgenin doğal ve tarihi güzellikleri hakkında bilgi ediniyorlar,” dedi. Demir, standın yalnızca ziyaretçiler tarafından değil, fuar yetkilileri tarafından da takdir edildiğini ve Çeşme’nin tanıtımına katkıda bulunmanın önemine vurgu yaptı.

Fuarın her geçen yıl görsel ve içerik açısından daha da zenginleştiğini belirten Demir, Çeşme’nin tanıtım stratejilerinin de bu değişime ayak uydurduğunu ifade etti. Geleneksel broşürlerden dijital tanıtım materyallerine, etkileşimli sunumlardan sosyal medya entegrasyonlarına kadar Çeşme’nin turistik çekiciliğini artıracak pek çok yenilik fuar standında sergilendi. Bu sayede Çeşme, EMITT Turizm Fuarı’nda öne çıkan destinasyonlardan biri oldu ve bölgenin turizm potansiyelini ulusal ve uluslararası alanda başarıyla temsil etti.

Bir yanıt yazın

*