Simge Sağın’ın Çeşme Alaçatı konserinde beklenmedik misafir

Simge Sağın

Simge Sağın’ın bu yaz Hayal Kahvesi Alaçatı’da gerçekleştirdiği Çeşme sezonunun son konserinde, sahneye beklenmedik bir misafir geldi. Bu misafir, Sağın’ın en korktuğu canlılardan biri olan bir böcekti. Şarkıcının böcek fobisi olduğu biliniyordu ve bu konserde de böcek korkusunu herkese gösterdi.

Simge Sağın
Simge Sağın

O gece ‘Aşkın Olayım’ adlı şarkısını söylerken sahneye gelen bir böceği fark eden Sağın, hemen klarnetçisi Şükrü’nün yanına sığındı. Sesiyle herkesi eğlendirdiği gibi düzgün fiziğiyle de göze hitap eden popçu böceklerle olan ilişkisinin ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha gösterdi.

Simge Sağın
Simge Sağın

Kamp Anıları ve Böcek Fobisi

Birçok kişi, Simge Sağın’ın çocukluğundan beri doğa ile iç içe olduğunu bilmez. Yıllarca ormanlarda kamp yapmış olan sanatçı, doğaya olan bu ilgisine rağmen, böceklere karşı bir türlü sıcaklık hissedemiyor. Çocukluk anılarına dönüldüğünde, Sağın’ın “Nerede görsem koşarak kaçıyordum. Koşan bir çocuktum hep” ifadelerini kullandı.

Böcek Korkusunu Yenmek

Böcek korkusu, bilinçaltında derinlemesine yerleşen bir fobi olabilir. Simge Sağın gibi, böceklerden korkan birçok insan, bu korkuyu yıllar içinde bir türlü yenemiyor. Ancak bu korkunun üstesinden gelmek için çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Simge Sağın
Simge Sağın

Simge Sağın’ın böcek korkusu, onun sanatçı kişiliğinin sadece küçük bir parçası. Ancak, bu korkunun, sanatçının sahnede ve özel hayatında nasıl bir rol oynadığını anlamak, onun hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

*