Tığ gibi zayıflatan mucize kür. Yoğurt ve pul biber kürü nasıl yapılır?

Yoğurt ve kırmızı biber

Sağlıklı yaşam tavsiyeleri ve doğal yollar ile kilo verme yöntemlerinin yaygınlaşarak arttığı günümüz çağında her gün farklı bir formül ortaya çıkıyor ve her ortaya çıkan kür ile yeni bir sağlık sırrının kilidi açılıyor. Özellikle kür programları uygulayarak ödemlerin oluşturduğu kilolardan kurtulmak ve metabolizmayı hızlandırmak mümkün. Bu kürleri düzenli kullanarak hem daha sağlıklı hem de daha fit bir hayata adım atabilir ve kendinize beslenme düzeni olarak yeni bir alışkanlık kazandırabilirsiniz.

Kür ile zayıflama

Kür kullanarak zayıflamak dışarıdan bakıldığında bazı kişiler için sağlıksız görünebilir fakat hazırlanan bu kürler tamamen doğal gıdalar ile hazırlandığı için herhangi bir zararı olmadan kolayca kilo vermek de mümkün hale geliyor. bu gibi kürler genel olarak probiyotik gıdalar olan süt ürünleri ile hazırlanıyor ve özellikle yoğurdun kullanımı oldukça yaygın. İçerdiği besin değerleri ile yoğurt, uygun gıdalar ile birleştirildiği zaman ise ortaya kilo vermenin hem doğal hem faydalı yolları çıkmış oluyor. Kür hazırlarken kullanılacak gıdaların birbirinin etkisin kesmeyecek olması da önemli bir detay. Aksi takdirde yalnızca keyifli bir öğün geçirirsiniz ancak faydalarından istediğiniz gibi yararlanamazsınız. Aynı zamanda tepkimeye girebilecek ürünleri ya da tamamı asidik oılan gıdaları aynı kür içerisinde kullanmak da dengesizlik oluşturacaktır.

Yoğurt ve kırmızı biber kürü
Yoğurt ve kırmızı biber kürü / Görsel Kaynak: cesmegazete.com

Tığ gibi zayıflatan yoğurt kürü

Kolayca kilo vermek ve vücutta biriken ödemi atmak için en çok tercih edilen kürlerden olan yoğurt ve pul biber kürü, doğru bağlayıcılar ile desteklenmesi halinde etkileri artarak hayal bile edemeyeceğiniz seviyelere yükseliyor. İşte en özel tarifi ile ödemlerden kurtulmanın en kolay yolu olan yoğurt ve pul biber kürünün malzemeleri ile hazırlanışı:

Malzemeler

  • 1 kase yoğurt
  • Çeyrek limon
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

1 kase yoğurt içerisine 1 tatlı kaşığı pul biber ve çeyrek limonun suyunu ekleyin. Kase içerisinde oluşturduğunuz karışımı iyice birbirine karışana kadar karıştırın. Ardından 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Tüm malzemeler birbiri ile karıştıktan sonra karışımı tüketebilirsiniz.

Yoğurt ve kırmızı biber kürü
Yoğurt ve kırmızı biber kürü / Görsel Kaynak: cesmegazete.com

Yoğurt ve pul biber kürü nasıl tüketilir?

Yoğurt ve pul biber kürü tüketirken en uygun vakit uyku vaktinden yaklaşık olarak 30 dakika öncesi olacaktır. Metabolizmayı hızlandıran bu karışım aynı zamanda dehidrasyon sağlayarak ödem atacağı için kürü tüketirken yanınıza alacağınız 1 bardak su ile desteklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Sonrasında ise su tüketmeye uyuyana kadar devam edebilirsiniz ancak su tüketiminin de aşırıya kaçması bu kürün etkisini zayıflatacağı için fazla su almamaya dikkat etmek gerek. Aynı zamanda bu kür güçlü bir karışım oluşturacağından 2 hafta kullandıktan sonra 1 hafta kadar ara vermek en sağlıklısı olacaktır.

Yoğurt pul biber kürü ne işe yarar?

Yoğurt ve pul biber kürü içerisindeki probiyotik yoğurt ile pul biber ile zeytinyağından gelecek olan sağlıklı yağ asitleri sayesinde hem ödem atmaya yardımcı olacak hem de tüm malzemelerinin ortak özelliği olan metabolizma hızı arttırması ile geceleri uyurken yavaşlayan metabolizmanızı hızlandıracak bu sayede de kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda sağlıklı bileşenleri ile hücre yenilenmesini ve sindirim sistemi çalışmasını düzenleyen bu kür ile hem daha dnç hem de daha mutlu günlere adım atabilirsiniz. Özellikle vücutta antioksidan etkisi gösteren bu kür ile bağışıklık kazanırsınız ve hastalıklara karşı daha dirençli hale gelirsiniz. Ayrıca zeytinyağı kullanmanız sayesinde bu kürü uygulayarak kalp ve damar sağlığını destekleyebilir ve kan akışını düzenleyebilirsiniz. Bilinen bir zararı olmamak ile birlikte tüketim dozuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır.